K bazénu patří jak http://topplachty.cz/ známo celá řada příslušenství, bez něhož se tu více a tu méně nelze obejít. Jsou tu věci dnes už vesměs všeobecně známé, jako jsou filtrace, krycí plachty, bazénové vysavače nebo síťky na vybírání nečistot, věci známé, ale pro laika nejednou zcela nepochopitelné, jako nejrůznější přípravky bazénové chemie, a pak i to, o čem nezasvěcenci nejednou doposud nic neslyšeli.
A protože si i ten, kdo bazén nemá, může jednoho dne usmyslet, že si ho pořídí, zmiňme si nyní preventivně to, co by možná jinak zůstalo neznámým. A co by mohlo skutečně chybět.žena u bazénu
Vezměte si třeba takové dilatační plováky do bazénu Chlorito.cz. Už jste o nich slyšeli?
Jestli ne, pak vězte, že jsou to sice zcela primitivní, ale přesto důležitá zařízení, jež by neměla chybět nikomu, kdo ponechává svůj venkovní bazén napuštěný i přes zimu.
Víte přece, co dělá voda, když uhodí mrazy! Ano, mění se v led. A nejeden z nás už někdy někde na vlastní oči viděl a na vlastní kůži zažil, co to může znamenat. Takový rozpínající se led může jak známo klidně potrhat i zdánlivě pevné vodovodní potrubí, o křehčích nádobách ani nemluvě. A kdyby zamrzla voda ponechaná ve venkovním bazénu, je jasné, že by mohla být tato nádrž tlakem ledu poničena natolik, že by byl bazén více neupotřebitelný. Protože k čemu by byl bazén, ze kterého by prasklinami ve stěnách a dně unikala voda, že?dovádění v bazénu
A právě proto vznikly zmíněné plováky. Jejich předností je to, že jsou tvárné a tudíž dokážou absorbovat tlak vznikající právě při vzniku ledu. Takový plovák tak stačí vložit před zimou do nevypuštěného bazénu a pak už se netřeba bát škod, jež by vznikly v souvislosti s mrznoucí vodou. A protože jsou tyto plováky vyrobeny z plastu, jenž nekřehne, je zajištěno, že budou absorbovat tlak ledu spolehlivě za všech okolností.
A proto byste si měli tyto pomocníky včas pořídit a používat. Abyste se ve svém bazénu mohli koupat i poté, co přejde zima.