Ano, skutečně má tato rostlinka uvedené účinky. Ale není to žádná novinka, její účinky znali již lidé v dávných civilizacích, jako je například staré Řecko. Své trochu zvláštní jméno alfalfadostala v arabském světě a v češtině to znamená otec všeho jídla. A získala vojtěška, známá spíše jako hojně využívaná pícnina pro dobytek, díky vysokému obsahu živin, své označení právem? Jistě, že ano.
Květ vojtěšky
To, že má pozitivní vliv na naše tělo, věděli již lidé dávno. A moderní výzkumy uvedené potvrdily a potvrzuje se nejen výše uvedený význam pro boj s nebezpečným cholesterolem, s kardiovaskulárním onemocněním, s mozkovými příhodami, tedy s civilizačními chorobami, ale také alfalfa obsahuje celou řadu vitamínů, jako vitamín A, D, B6, E, K. Ale nejen to, obsahuje kromě chlorofylu (ten zmírňuje záněty) i osm aminokyselin, a množství minerálních látek, které naše tělo potřebuje, jako je železo, křemík, draslík a vápník. Na jednu rostlinku je toho skutečně hodně. A navíc pomáhá při nechutenství, nebo nadýmání a působí proti některým alergiím, v současné době tolik rozšířeným.
Klíčky vojtěšky
Snižuje také podle prováděných lékařských výzkumů i hladinu kyseliny močové, která je nebezpečím pro závažné onemocnění jako je dna. Určitě budete mít zájem o semínka, která po koupi vojtěšky alfalfavysejete na stále vlhkou vatu do ploché misky, a díky tomu můžete získat po vyklíčení výživné a zdravé klíčkypro přímou spotřebu. Vychutnat je můžete například v salátech, nebo jako přílohu k hlavnímu jídlu. A takový celozrný krajíc namazaný pomazánkou a posypaný klíčky vojtěšky, je nejen sytá svačinka, ale také velmi zdravá pochutina. Neměli byste moc váhat s jejím nákupem, protože účinky na váš metabolismus můžete zjistit co nejdříve. Oceníte její hlavní účinky v zimním období, kdy je přísun mnohých vitamínů omezený. A radost vašich dětí, které dostanou za úkol si klíčky sami vypěstovat.