Není pochyb o tom, že oplocení pozemku má nedocenitelné výhody. Tou nejhlavnější je samozřejmě fakt, že působí jako překážka pro zloděje, avšak to rozhodně není jediné, co pro nás dělá. Jasně také vymezuje hranice našeho pozemku, čímž brání cizím lidem v jeho průchodu. Pokud máte malé děti či domácí zvířata, pak je také drží uvnitř a zabrání jim dostat se například na silnici.

To vše je tedy výborné, ovšem otázkou zůstává, jaký plot bychom si měli pořídit. Přeci jen, existuje mnoho druhů, jak co se týče materiálu, tak i vzhledu, a pro každého se hodí něco trochu jiného.

betonp3

Například pletivo, které můžeme běžně vidět, je zdaleka nejlevnější, a jeho instalace nejsnadnější. Je proto volbou lidí, kteří hledají to nejlevnější řešení. Na druhou stranu je fakt, že neposkytuje příliš soukromí.

Dřevo je pak taková zlatá střední cesta. Navíc má tu výhodu, že jej můžeme po libosti tvarovat. Avšak tím nejlepším materiálem na stavbu plotu je v současné době beton. Je velmi pevný, poskytuje soukromí, a je možné jej odlít prakticky do jakéhokoliv tvaru.

Avšak ať už se rozhodnete jakkoliv, nejprve je nutné, abyste zvážili finanční stránku věci. Přeci jen, ničí rozpočet není neomezený. Avšak abychom mohli posoudit finanční náročnost, je potřeba udělat například právě pro již zmíněný betonový plot kalkulace Montazmpc.cz.

betonp4

Zde se samozřejmě musí v první řadě objevit cena materiálu. Je dobré počítat s poněkud vyšší částkou, protože je více než pravděpodobné, že se během přípravy část znehodnotí. Je tedy dobré koupit jej raději víc.

Pak je tu také jeho doprava na stanoviště. Nesmíme zapomenout, že jej bude velké množství. Proto je nutné započítat i cenu pohonných hmot.

Dále je tu potřebné zařízení, jako míchačka a nejrůznější nástroje. A samozřejmě práce. U té velmi záleží na tom, zda jej budete stavět sami, nebo si na to někoho najmete.

A teprve po započítání všech těchto věcí získáte představu, kolik vás to vše bude stát. A věřte, že je lepší si to spočítat dříve, než být později nepříjemně překvapen.