Jedním z nejčastějších problémů, se kterými se mnoho z nás často potýká, je ztráta klíčů. Pokud se nám to stane, můžeme mít problém dostat se domů, ale například také do práce. Pak nám nezbyde než zavolat někoho, kdo klíče má, případně zámečníka, aby nám otevřel. Jediné štěstí je, že dnes má prakticky každý neustále při ruce mobilní telefon, takže to není takový horor jako kdysi.

I tak se však jedná o poměrně stresovou situaci, které je rozhodně dobré předejít. A jedním z nich je i zvolení správného typu klíčenky. Ta má dnes především dekorativní účel, avšak to ani zdaleka neznamená, že nemůže být užitečná i jinak.

klasický typ klíčenky

Příkladem zde mohou být klíčenky na krk. V podstatě se jedná o šňůrky či pásky, na jejichž konci je mechanismus pro připojení ke klíčům. Často se jedná o běžnou karabinku, neboť ta je tak nejlevnější, avšak je zde možné najít i drobný provázek na přivázání či samotný kruh na klíče.

První varianta je však nejběžnější, neboť díky tomu na ni můžeme připojit i další věci, které nechceme ztratit, jako například USB disk či mobilní telefon. Jakým způsobem ale zrovna tento druh klíčenky brání ztracení?

karabinka na uchycení klíčů

Abychom odpověděli na tuto otázku, stačí si uvědomit, že nejčastějším způsobem, jak přijdeme o klíče je, že nám vypadnou. Můžeme je vytrousit, když například budeme něco hledat v kabelce, mohou nám vypadnout z kapsy u bundy či u kalhot. Pokud jsou uchyceny na šňůrce na krku, je toto nebezpečí podstatně menší. Pokud by nám totiž měly přepadnout přes hlavu, rozhodně bychom si toho všimli.

Zdálo by se tedy, že je tento způsob nošení klíčů poměrně výhodný, avšak praktikují jej především děti. Proč? Protože dospělí si často myslí, že to nepotřebují, že se jim to stát nemůže. Nechtějí také vypadat hloupě. A to je sice pěkné, ale věřte, že se někdy rozhodně vyplatí svou pýchu spolknout. Výhody ji totiž podstatně převáží.