O novince zvané 3D tisk již slyšelo určitě spousta z Vás. Je to novinka, která nemá téměř žádné hranice a stačí popustit uzdu Vaší představivosti a můžete mít na stole téměř cokoliv. Velkou výhodou je, že tento tisk je relativně levný a také je tisk na 3D tiskárně přesný. Co je, ale k takové technologii potřeba a bez čeho se neobejdeme? Web 3d-tiskni se specializuje právě na tento tisk. Nabízí od nejmodernějších technologií po e-shop, kde se dá sehnat vše potřebné pro tisk a příslušenství pro 3D tisk 3d-tiskni. Jednou z těch nejdůležitějších věcí, která je určitě potřeba je 3D tiskárna. Zde je výběr celkem pestrý a takovou tiskárnu můžeme mít doma klidně i za 3000,-. Ale zde si dejte opravdu pozor a při výběru tiskárny se vždy dobře poraďte, aby Vámi zvolená tiskárna odpovídala tomu co si představujete tisknout. Je rozdíl pokud chcete pouze 3D modelování nebo 3D tisk.

tisk

Mezi další důležité příslušenství, které budeme pro tisk potřebovat je materiál. Mezi nejčastěji užívané pak patří 3D tisk pryskyřicí, PLA 3D tisk, Nylon 3D tisk nebo ABS 3D tisk. A co se týče cenové nabídky pohybují se zde ceny od cca 300,- do cca 2000,-. Cena se odvíjí od gramáže, barvy a výběru materiálu, se kterým pokud si nebudete jistí Vám na 3d-tiskni rádi poradí.

materiál

Na e-shopu pak dále nalezneme i doplňky pro 3D tisk, jako jsou ochranné pomůcky, adhezivní přípravy, tiskové podložky nebo třeba i věci pro údržbu a servis. Je toho opravdu spousta. Pokud si říkáte po sečtení všech položek říkáte, že na to pořídit si 3D tiskárnu si ještě pár let počkáte, nezoufejte! V takovém případě se neváhejte obrátit na odborníky v 3D-tiskni, kteří Vám pomohou se vším co bude potřeba a Vaše sny promění ve skutečnost, protože tento tisk posouvá hranice zase o kousek dál. Samozřejmostí je i pomoc při výběru vhodného materiálu a předběžná kalkulace nabídky.