Pokud máte možnost přetvořit si svou kancelář podle sebe, rozhodně se do toho dejte. Jen málokdo má totiž takové štěstí, aby si mohl vytvořit podmínky, ve kterých bude pracovat. Než se dáte do práce, nejdříve byste se měli zamyslet nad celým konceptem. Nejdůležitější je samozřejmě praktická stránka věci, ale na design byste také neměli zapomínat, zvláště, pokud v kanceláři běžně přijímáte i pracovní návštěvy. První věcí, kterou je potřeba udělat, je vybrat vhodný koncept. Existují kanceláře v modernistickém duchu, rustikální typy nebo i EKO kanceláře plné zeleně. Záleží na vás, čemu dáváte přednost.
pracovníci v obleku

Stůl

Alfou a omegou každé kanceláře je samozřejmě stůl, na kterém budete provádět takřka všechny pracovní úkony. Měl by obsahovat dostatečné množství šuplíků a přihrádek a také by měl být přizpůsoben pro počítač. To znamená, že by měl mít minimálně vyvrtané díry pro kabely a zvláštní místo pro bednu, která tak nebude působit rušivým dojmem a zavázet. Stůl by měl svými rozměry plně vyhovovat vašim požadavků, i když hodně může zpravit židle s možností měnit výšku.
pauza v kanceláři
Židle
Možná ještě důležitějším kancelářským vybavením, než je stůl je židle. Její kvalita bude pro vás, a hlavně vaše záda určující. Levnější modely rovnou zavrhněte a vyberte si raději ergonomické sezení, které vám nezničí páteř. Takový typ židle sice něco stojí, ale jsou to dobře vložené peníze. Uvědomte si, že za stolem můžete sedět i více než osm hodin denně, pět dní v týdnu. Proto potřebujete mít pod sebou opravdovou kvalitu. Na méně kvalitních židlích si totiž můžete zkazit záda natotata. Svalové dysbalance okolo páteře se nevytvářejí nejčastěji při pohybu, ale právě při špatném ležení nebo právě sezení. Máte-li doma kvůli zdravému spánku matraci za deset tisíc, určitě byste obdobnou částku měli vymezit na svou kancelářskou židli. V mládí to tolik neoceníte, ale jakmile zestárnete, uvidíte, že se vám tato investice bohatě vrátí.