
Ať chceme nebo ne, kvalita našeho života je ovlivněná naší finanční situací. Nejde o to, jestli máme nebo nemáme nové auto, vlastní bydlení a jestli lítáme na dovolenou k moři, ale máme-li dostatek financí, nebudeme muset šetřit na nesprávných místech, jako je nekvalitní levné jídlo a nebudeme mít problém žít zdravě i co se pohybu týká, protože co si budeme nalhávat, kolo, lyže ale i brusle, to si koupíme jen za peníze, a když musíme šetřit, sportovní náčiní se odsouvá až na poslední místa v seznamu nákupů. Ano, dá se žít skromně, ale pokud nemáte příjem, který vykryje vaše náklady, je to velký problém, který může mít řešení.
Cestou k lepšímu životu rozhodně nejsou půjčky, pokud vám při běžných výdajích pro domácnost každý měsíc nezůstávají peníze, kterými byste bez problémů mohli půjčky splácet. Jestli je v životě nějaké opravdu důležité rozhodnutí, tak je to odpověď na otázku: dosáhnu na hypotéku Nebankovnihypoteky? Opravdu si může dovolit upsat se bance nebo nebankovní společnosti na dvacet či třicet let a budu celou dobu schopen splácet? Protože pokud jen trochu zaváháte není hypotéka pro vás tím nejlepším řešením. Je ale pár věcí, co můžete pro svou finanční situaci udělat, aby se obrátila k lepšímu.
Jedinou správnou cestou je nevýšení příjmů. Ano, snadno se to řekne a mnohem hůř provádí, ale co zvážit, zda byste nemohli v práci požádat o navýšení platu. Co zvážit změnu zaměstnání, pokud vám současný zaměstnavatel nechce plat navýšit a vy víte, že jiný zaměstnavatel si vás bude hledět víc? Bojíte se změny? Ale pokud je k lepšímu, tak není důvod k obavám! A pokud vám šéf nepřidá a vy stejně nechcete měnit zaměstnání, je tady možnost přibrat si druhou práci, brigádu na odpoledne nebo víkendy. Může jít o záležitost na rok, dva, než se dostanete z nejhoršího a vytvoříte si třeba i nějakou tu finanční rezervu.