Zábradlí je u schodů s rizikem pádu nutností, protože zajišťuje bezpečnost. Kromě praktičností hraje samozřejmě také roli design, na což výrobci dbají.

Bezpečné zábradlí do interiéru

Nutný prvek

Zdraví máme pouze jedno, takže na něj musíme skutečně dbát a nepodceňovat jej. Takže pokud máme schodiště, kdy je jedna a více stran do volného prostoru, tak musí mít zábradlí. Takový pád ze schodiště má závažné zdravotní následky, a proto nesmíme nákup schodiště nikdy podceňovat. Jistě jej v mnoha situacích oceníte při běžném používání, kdy se hezky opřeme, čímž získáme mnohem lepší stabilitu.

kovové zábradlí

Když se nám tedy třeba zatočí hlava, tak se o zábradlí pevně zachytíme, odpočineme si a za chvíli můžete v klidu vyrazit. Zábradlí splňují všemožné předpisy, abychom měli skutečně jistotu, že mezi jednotlivými příčkami nepropadne dítě a podobně. Je normalizována například výška, jenž odvíjí podle toho, jak vysoko je samotné zábradlí. U mandel musíme pozorovat povrch, abychom se nemohli zranit o drsný povrch či výstupky. V domácnostmi s dětmi a také třeba ve školkách se pro ty nejmenší instaluje jedno madlo navíc.

Materiály a provedení

Největší vliv na provedení a kvalitě zábradlí má výrobce, takže si na něj klidně přečtěte nezávislé recenze. Dřevěné zábradlí na schody nám poskytne vše, co bychom od něj očekávali, a to v dobré kvalitě, takže jeho volbou neuděláte rozhodně chybu. Když se podíváme na dnešní materiály, ze kterých se tento produkt vyrábí, tak mezi konstrukcemi vede právě dřevo a nerez. Tento kov má výhodu ve vysoké odolnosti a dlouhé životnosti, ale musíme za něj dát dost peněz.

okrasné zábradlí

Dřevo je klasikou, která se používá již opravdu dlouhou. Tento výrobce si je vědom jeho nádherného vzhledu a struktury a podle toho s ním také zachází. K opracování používá dub či buk, protože to jsou tvrdé dřeviny, které mají dobré vlastnosti a při správném ošetření také životnost. Jakmile bude řemeslník u Vás doma, tak si prostor prohlédne a poradí s výběrem, aby zábradlí hezky pasovalo do vzhledu Vaší nemovitosti a byla radost na něj pohledět.