Je zdravotně způsobilá pro kontakt s potravinami – není to sice přímo materiál pro balení svačin, ale v zásadě do ní klidně svačinu můžete zabalit. Kupříkladu tak, že ji vložíte do ubrousku nebo sáčku se zipem a bublinková fólie 2 pack poslouží jako ochrana před pomačkáním. Takto můžete chránit třeba uvařená vejce na cestách vlakem či autobusem, chléb s pomazánkou, měkké kousky ovoce, jako jahody či maliny atd. Můžete fólii využít i při ukládání potravin do chladničky, kde chcete dbát o to, aby se navzájem nedotýkaly, nemačkaly se a dlouho vydržely čerstvé. Bublinková fólie je nízkohustotní polyetylen, z něhož se vyrábí i sáčky určené přímo pro kontakt s potravinami, léky, dětskými hračkami a hygienickými potřebami.

bublinková fólie

Vzduch v bublinkách – vakuum je prostředí, které si dovedete představit pouze v nějakém protikladném kontextu, a stejná situace vzniká u vzduchové hmoty, která může mít rozdílný tlak. Jestliže ji nahustíte do malého objemu, má docela jiné vlastnosti než vzduch, který běžně dýcháme. Uvědomujeme si to hlavně u pneumatik automobilů nebo u nafouknutých míčů či nafukovacích raftů. Když se na takovém raftu plavíte, je to zásluhou vzduchu kolem nás všudypřítomného. Podobné vlastnosti lze očekávat i u bublinek, které jsou součástí bublinkové fólie. Díky bublinkám můžeme balit věci do krabic při stěhování, chránit nábytek před odřením, zabezpečit rostliny před mrazem, poskytnout měkkou podložku při posezení.

dívka ve fólii

Je levná a dobře dostupná – bublinková fólie je standardní balicí a zabezpečovací materiál již spoustu let. Není to „nic nového pod sluncem“, fólie se osvědčila v domácnostech i ve firmách, v průmyslu, v zemědělství, dnes a denně ji využívají majitelé e-shopů, kteří do ní balí klientům nabízené produkty. Je to materiál ekologický (dobře recyklovatelný), velmi levný a nestává se, že byste jej nemohli nikde sehnat kvůli nedostatku výrobních kapacit. Můžete mít fólii doma v roli v několika metrech a máte tak jistotu, že je při ruce pokaždé, pro jakýkoli účel.