Asi žádná z nás nemá naprosto perfektní a dokonalou pleť. Některé slečny a dámy trápí akné či vyrážky, jiné zas extrémně suchá pleť. Spousta dívek má ale problém se zarudlými místy na obličeji, které se mohou objevovat jako předzvěst tvořícího se pupínku nebo také kolem nosu. Ještě horší jsou tmavé kruhy po očima. Ty se opravdu těžko zakrývají, zvlášť pokud nechcete pleť dusit pod nánosy makeupu.
Není tomu tak dlouho, co se na trhu barevné korektory objevily. Ve většině se vyrábí v tuhé formě, někdy je můžete na internetu, drogérii či parfumérii najít i v tekuté formě. Prodávají se buď každý barevný korektor samostatně, nebo je můžete vidět poskládané v paletce. Existují 4 základní barvy, a to žlutá, fialová, zelená a oranžová či růžová.
nalíčená černoška

Lososový korektor

Pokud patříte k těm, kteří trpí na tmavé kruhy pod očima, lososový korektor Vám může vytrhnout trn z paty. Tmavá barva je vyvážena barvou oranžovou, která funguje rozhodně lépe než klasická béžová barva.

Zelený korektor

Trpíte-li na začervenalá místa na pleti, jistě pro Vás bude zelený korektor svatým grálem. Zelená totiž skvěle zneutralizuje červená místa. Pod makeupem tak nebudou prokukovat. To je skvělé, ne?
pohled nahoru

Žlutý korektor

Žlutý korektor můžete použít například na oční víčka. Také Vám pomůže dodat Vaší pleti trochu zdravého odstínu a poslouží i pokud potřebujete zakrýt modřiny.

Fialový korektor

Fialový korektor má za úkol rozjasnit Váš obličej. Využijete ho, i pokud máte nažloutlý odstín pleti a přejete si ho maličko zneutralizovat.
Osobně doporučuji tyto korektory aplikovat na pleť, zapracovat je houbičkou nebo správným štětcem, a poté dát na pleť vrstvu makeupu. Kruhy pod očima zakryjte ještě jednou vrstvou korektoru a dejte ho i tam, kde ho opravdu potřebujete. Pleť poté klasicky zapudrujte. Tyto korektory bývají lehké, takže se nemusíte bát pocitu masky.
Místo oranžového korektoru můžete použít také rtěnku, musíte ale zvolit správný odstín.