V zimě se nejeden z nás těší až napadne dostatek sněhu a budeme moci vyrazit brázdit bílé vršky pohoří. Kdo nemá zrovna tolik financí, aby vyjel někam do zahraničí, zdaleka nemusí zoufat. Na své si lyžaři přijdou, aniž by kvůli tomu museli urazit dlouhou vzdálenost a zaplatit spoustu peněz. Takovým příkladem jsou například Jeseníky a ten, kdo se pro ubytování rozhodne ve městečku Velké Losiny, absolutně nemůže prohloupit. Lyžování tak můžete skloubit i s relaxací v lázních nebo výlety po okolí.

lyžař

Lyžování

Poblíž Velkých Losin mohou nabídnout skvělé lyžařské podmínky lyžařská střediska Kouty, Přemyslov, Vernýřovice, nebo Šindelná, kterou ocení především rodiny s dětmi. Nesmíme také opomenout Červenohorské sedlo, které nabídne mimo lyžařské sjezdovky, také několik běžkařských tras.

Relaxace

Ten, kdo se rád po náročném mrazivém dni přijde zahřát do teplé vody, jistě ocení jednu velkou výhodu lyžování ve Velkých Losinách. V lázeňském parku se totiž rozprostírá nově zrekonstruovaný termální bazén otevřený veřejnosti. V parku je také k nalezení několik zřídel, z kterých se v zimě kouří od teplé vody. Nemusíte samozřejmě zůstat jen u koupání a ponořit se do lázeňských procedur a dodat tak svému tělu novou sílu.

masáž

Výlety

Když už budete mít sportu dost, neváhejte a vydejte se do místní ruční papírny, která je oblíbeným turistickým cílem. Papírna funguje již čtyři sta let a jako jediná v republice produkuje ručně vyrobený papír. Výrobě papíru je zde věnováno mnoho expozic v muzeu a k prohlédnutí je i provoz. Návštěvník tak má možnost zjistit o ručním zpracováním papíru opravdu mnoho. V areálu také naleznete obchod, kde je možno ruční papír zakoupit. Hned naproti je také skvělá restaurace. Pokud vás zajímá magie, zjistěte si také více o místních čarodějnických procesech.
Hledáte-li tedy místo, kde si skvěle zalyžovat a zároveň mít i možnost podniknout výlety a relaxovat a zároveň kvůli tomu nemusel jezdit přes půl světa, neváhejte a zajeďte na zimní prázdniny do Velkých Losin.