Zdravá výživa dítěte je hotová věda. Nastávající maminky hodně času tráví tím, že čtou knihy o tom, jak správně poučovat a vychovávat v průběhu vývoje své dítě. Neméně pozornosti by měly ovšem věnovat také studiu toho, jak dítě vhodně živit, aby opravdu zdravě prospívalo. Ne snad, že by to byla taková věda, na první pohled jde o to, aby strava byla vyvážená a pestrá, což většina zodpovědných maminek také činí. Ale důležité také je, aby byla pravidelná. Dítě má jíst vícekrát za den v menších dávkách.

ovoce na míse

Pokud dítě hladoví, vede to často k tomu, že dostane chuť na pokrmy, které jsou jeho zdraví škodlivé. Například všichni určitě vědí o tom, jak dětem dělá zle cukr. Cukry mají hlavně negativní vliv na děti, které trpí hyperaktivitou. Ovšem není to jediný příklad. Složení jídelníčku má velký vliv na celou řadu dalších zdravotních potíží. Samozřejmě dalším jedem jsou pro děti různé konzervanty a podobné záležitosti.

sýr a bochník

Zdraví prospěšné potraviny

Je celá řada potravin, které se tváří jako zdraví prospěšné, ale ve skutečnosti se nejedná o vhodné produkty. Například mnohé cereálie jsou pro děti naprosto nevhodné a většinou uděláte lépe, když si vyrobíte svoje vlastní podstatně zdravější müsli. Nejinak je to s mnohými mléčnými výrobky. Třeba takový Pribináček nebo Lakromáček. Nemluvě o tom, že ruční výroba je nesrovnatelně levnější. A příprava obvykle nezabere tolik času, takže s tímto argumentem příliš neobstojíte.
Zajímavý článek na podobné téma najdete například také zde: .

malá rajčátka

Ve výše uvedeném článku také najdete informace o velmi častém nešvaru dnešních rodičů, které místo toho, abydítěti nachystali zdravou snídani a svačinu, dítěti dají peníze, aby si něco koupilo. Jenomže si obvykle neuvědomují, že dítě nemá tu zralost na to, aby si koupilo to, co je pro něj vhodné a nikoli to, nač má chuť.