Touha po dokonalé postavě nás provází již od starověku. Na svůj vzhled pak dbají především ženy, neboť jim je prakticky již od malička prakticky vtloukáno do hlavy, že by se měly snažit být co nejkrásnější. A k tomu patří i bezvadná figura.

Definice ideálu krásy se samozřejmě s průběhem času měnila. Stačí si jen vzpomenout na klasické barokní tvary a porovnat je s dnešní dobou. Tehdy samozřejmě dávalo smysl, že žena širokých boků byla považována za žádoucí. Koneckonců, v té době nebylo výjimkou, že pár měl i deset dětí. To, že byli rádi, když se dospělosti dožilo jedno či dvě, už je jiná věc. Každopádně se soudilo, že ženy s širokými boky budou mít snadnější porod. Tehdy totiž neexistovala dnešní lékařská péče, a císařský řez byl také ještě v plenkách.

bazen4

Dnes se však ideál obrátil, a nás přemáhá touha po štíhlém těle. Problém je, že náš současný životní styl, kdy většina z nás má sedavé zaměstnání, které je sice psychicky vyčerpávající, avšak kalorií při něm mnoho nespálíme, tomu příliš nepomáhá.

Stačí si představit běžný den – ráno připravíte snídani, odvezete děti do školy, jedete do práce, odkud se vyčerpaní vrátíte, zkontrolujete s dětmi úkoly, uděláte večeři a nejnutnější domácí práce, a jste rádi, že padnete do křesla.

bazen9

Není tedy divu, že mnoho žen shání nejrůznější berličky, které tomu mají pomoci. Například častou otázkou je, kde koupit Adipex, což je jeden z nejznámějších léků na hubnutí. Ten má pomoci zrychlit metabolismus, což znamená, že budeme spalovat podstatně více kalorií a tedy i zhubneme.

To zní až příliš dobře, aby to byla pravda. A skutečně, jistý efekt na zrychlení metabolismu sice má, avšak ten není až tak velký, aby způsobil nějaký rozdíl, tedy ne bez toho, že bychom zvýšili svůj výdej energie.

Pokud tedy chceme skutečně zhubnout, pak nám nezbude nic jiného než správně jíst a především cvičit. Jiná cesta zkrátka neexistuje.