Sami to znáte, potřebujete opravit střechu, udělat fasádu na domě nebo jen příjezdovou cestu. Moc dobře víte, že na trhu se pohybuje mnoho firem, které inzerují svoji práci. A i když jsou to většinou odborníci na slovo vzatí, najdeme mezi nimi takové fušery, že bychom je nejraději zadupali po jejich “odvedené práci“ do země.

zápisník vedle notebooku

Tady je první příklad: Kamarádka s manželem se z města přestěhovali zpět na vesnici do rodinného domu. Společně ho začali opravovat. Ale rozhodli se, kvůli nedostatku času, že si vezmou na pomoc jednu firmu. Potřebovali udělat pouze chodník a příjezdovou cestu k domu. Přijel šéf s dělníky, podíval se na to, chvíli propočítával a řekl, kolik si za to vezmou a jak dlouho jim to bude trvat. Mělo jim to trvat týden. V oné vesnici není obchod, tak jim kamarádka, která měla docela dost dovolené, vařila obědy, chystala kávy, svačiny. Jim se to nejspíše tak zalíbilo, že místo jednoho týdne, který slíbili, jim to trvalo měsíc. Jak by se jim to také nelíbilo, když se o ně tak starala.
našetřené drobné
A to pracovali suma sumárum jen 6 hodin denně. To už po třech týdnech byl nepříjemný i její manžel, který se do toho vložil. Za tu příjezdovou cestu, chodník a práci si naúčtovali po tom měsíci 75 000 korun. Kamarádka by zaplatila jakoukoliv sumu, jen když se jich zbavila. Ale co čert nechtěl, ani ne po 2 měsících se jí chodník začal propadat. Reklamovala to, a když konečně skoro po dvou týdnech od reklamace přijeli, aby to opravili, až na řidiče byli všichni opilí. Tak to začali řešit přes právníky. Stalo se to před 1 rokem a zatím nemají opravený ani chodník ani vyjádření.

Příklad číslo 2:  Kamarád k nám vozil na opravu své auto. Přítel, jelikož tomu rozumí, to vždy opravil, jenže u starších aut se kazí, co může. Zrovna ten týden, kdy se Petrovi splašil motor, byl přítel služebně mimo. Jelikož má ještě jedno auto, řekli jsme mu, ať zatím jezdí tím druhým, že se na to potom podívá, až dojede. Neposlechl nás. Dal auto do servisu, na který si 4 z 9 lidí stěžovali, že automechanik je neschopný. Že si úplně zbytečně účtuje věci, které není ani potřeba opravovat. A že je drahý. Ne všichni si sednou s každým, pokaždé se najde nějaký rejpal, který akorát škodí. Motor mu vytáhl, přetěsnil, vyčistil, vrátil zpět do auta a auto jezdilo. Zaplatil za celkovou opravu 8 000 korun. Ano, auto jezdilo, ale po 2 měsících skončilo u nás na dvoře. Díky panu mechanikovi musel koupit úplně nový motor, který ho vyšel skoro stejně, jako ojeté auto z některého z inzertních serverů.

 

Ono je problém v dnešní době sehnat kvalitní firmu, ale když už ji seženete, a firma se ohlíží na kvalitu i kvantitu, je radost na všech stranách.