Oproti klasickému domu mají mobilní dřevostavby celoroční zásadní výhodu v tom, že je lze postavit i tam, kde by nebylo reálné získat povolení klasické stavby od úřadu. Ušetříte si tak mnoho papírování a zařizování. Zní to velmi lákavě, že?

obytný přívěs

Mezi další přednosti hovořící, proč jsou mobilní dřevostavby celoroční výhodným řešením, je mobilita. Pořizovací cena je oproti klasickým i menším domům výrazně nižší. Tento druh bydlení vyniká dlouhou životností a je takřka bez potřeby údržby. Pořizujete si v tomto případě bydlení, které je již i s vybavením. Víte, do čeho tedy jdete. K mobilnímu domu je možno přidat i pergolu pro venkovní posezení.

Mobilheimy jsou vybaveny topením či krbem. Pro pobyt po celý rok je tento typ řešen zateplením. Ideální řešení bydlení pro mladé osoby, které potřebují bydlet rychle a dostupně. Zároveň se nechtějí či nemohou zadlužit prostřednictvím hypotéky.

Stejně tak většina mladých jedinců se posléze může stěhovat za prací apod. V tomto směru se jedná o výhodné řešení. Další skupinou jsou senioři, kteří nemají šanci získat hypotéku a jedná se o adekvátní řešení vlastního bydlení se zahrádkou.

Varianty v nabídce

Mladé rodiny mají možnost volby mobilního bydlení. Podstata spočívá ve velikosti mobilheimu. Je třeba promyslet, jak velký rodina potřebuje. K dispozici jsou mobilní domy od alternativy 1+1 až po 4+1. Větší domy jsou vhodným řešením pro rodiny s dětmi. I u větších mobilních domů se stále jedná o pořizovací cenu nižší, než je za malý byt či obyvatelný domek.

nový domov

K dispozici jsou mobilheimy se standardní výbavou, tj. obývací pokoj se sedací soupravou, kuchyň s jídelním koutem a s nezbytnými spotřebiči, ložnice s postelí a úložným prostorem. Samozřejmostí je sociální zařízení, kde lze volit mezi sprchovým koutem či vanou.

Ke koupi mobilního domu není zapotřebí realitní kancelář. Stačí jen mít pozemek pro umístění mobilheimu.