Zařizování nového bytu bývá často náročné. Toužíme získat hodně muziky za málo peněz, což se nám ve výsledku mnohdy nevyplácí. Stylová pohovka za skvělou cenu se ukáže být jako nepohodlná, skleněný stůl se špatně udržuje, postel vrže. Jak tedy vybírat nábytek, který vydrží a na co si dát pozor?

pruhovaný obývák

Konferenční stolek

Na výběr je spousta druhů konferenčních stolků a vy hledáte ten nejstylovější za co nejnižší cenu? Podívejte se také na kvalitu. Zatímco se dřevotříska za pár stovek začne brzy olupovat, viklat a působit lacině, takový rustikální konferenční stolek Furniture-nabytek.cz vám může sloužit dlouhá léta. Že masiv stojí moc a není moderní? Nesmysl. Kvalitní masivní stolek seženete už za 3000Kč a navíc se dřevo opět vrací do módy.

Pohovka, či gauč

Nejprve se rozmyslete, co vše od vašeho gauče očekáváte. Má mít úložný prostor? Nebo být rozkládací, aby měly návštěvy kde složit hlavu? Chcete velký, či malý? Klasiku, či něco modernějšího? Dbejte na materiál. Dřevotříska je opět nevhodná, výplň musí být kvalitní a potah jakbysmet. Koženka se brzy začne loupat, což nepůsobí dobře. Kůže je sice lepší, ale v létě lepí. Nejlepší způsob je osobně si vyzkoušet posezení na vámi zvoleném gauči, ještě než jej koupíte.

Židle do jídelny

I zde je na trhu široká nabídka. Moderní kovové židle s koženkovým potahem sice působí krásně, ale mají menší nosnost. Rovněž se často houpají a snadno zničí. I v tomto případě je lepší sáhnout po kvalitním dřevě, které něco vydrží. Dopomoct si pak můžete stylovým potahem a pohodlným podsedákem.

Postel

U postele jsou dva základní parametry, dle nichž byste měli volit své místo na spaní. Bytelnost – nechcete-li aby se po chvíli začala rozjíždět a vrzat. Dále pak kvalitní matrace. Matraci si můžete vyzkoušet a záleží na vás, jakou měkkost či tvrdost zvolíte. Nesprávně zvolená matrace vám může znepříjemnit spánek a narušit zdraví. Dále se pak u postele soustřeďte na výšku spací plochy, zvlášť pokud máte potíže s klouby a z nízké postele by se vám hůř vstávalo. V případě že máte v domě nedostatek úložných prostorů, volte postel s úložným prostorem, která tento problém už vyřeší za vás.

útulný obývací pokoj

Volte správného prodejce

Nedejte na televizní reklamy, které často propagují velké obchodní řetězce s nábytkem, které nabízí velký výběr za super ceny. Často jde totiž jen o pozlátko, ale kvalitou budete velmi zklamáni. Volte raději méně známé, ale ověřené prodejce kvalitního nábytku, jako třeba obchod s nábytkem Furniture, který se vyhýbá levným kýčům a nabízí jen opravdovou kvalitu od těch nejlepších výrobců.