Mobilní dům můžete chtít využívat různě. Jako podnikatel v něm můžete zřídit zázemí pro své pracovníky na stavbě. Dům tak může působit jako šatna, svačinárna a také jako přechodná kancelář. Přirozenější užití mobilního domku je však v oblasti bydlení. Ať již přechodného, třeba i jen víkendového až po bydlení trvalého charakteru. Jinými slovy mobilní domek poslouží zahrádkářům jako zázemí při jejich koníčku. Podnikatelům v cestovním ruchu pomohou nahradit pevné dřevěné chatky nebo zvýší ubytovací kapacitu jejich penzionu.

Mobilní dům jako kancelář

Lidem, kteří po víkendech na horách, nahradí mobilní dům třeba chalupu či chatu. Starším obyvatelům umožní prožít stáří v lůně přírody. Mladým lidem pomůže se startovacím bydlením a mobilní dům můžete také použita jako dočasné bydlení na svém pozemku v době, kdy jste již začali stavět svůj trvalý, pevný dům.

Jistě si využití mobilního domu najdete i vy. Pak již jen stačí rozbít prasátko, spočítat své finanční možnosti a rozhodnout se mobilní dům koupit. Jaké jsou možnosti?

Mobilní domy na prodej se nabízejí různými způsoby. Základním možnostmi jsou tyto varianty. Vybrat si starší dům, jak se říká z druhé ruky, nebo si vybrat z katalogu nových domů. Další možností je si nechat postavit mobilní dům způsobem, že si nakonfigurujete detaily onoho domu a nakonec je zde samozřejmě i možnost, nechat si vyrobit nový dům na zakázku, podle svých představ.

Kuchyně mobilního domu

Nejlevnější mobilní dům pořídíte z nabídky již použitých domů. Že jsou použité, neznamená, že nějak výrazně ztratily na možnostech užívání. Jsou jen viditelně za zenitem. To co bylo moderní před deseti lety, již moderní samozřejmě není. Tyto domky jsou ideální pro ty zájemce, kteří buď si jsou schopni vlastními silami dům opravit a zmodernizovat, nebo pro již zmíněné podnikatele jako náhrada za dosavadní stavební buňky. Nové domy jsou o něčem jiném. Jsou vyráběné s použitím moderních materiálů a technologií. Výběr je obrovský. Doporučujeme vybírat dlouze a brát v úvahu všechna pro a proti.