Je to tak trochu jako každá droga. Nepředstavitelné možnosti, které jsou zdánlivě až nereálné. Doslova se vám otevře doposud nepoznaný svět, a vy nyní proplouváte na jedničkách a nulách, hledáte všechno od historie po přírodní vědy, na všechno se stáváte odborníky po přečtení několika článků a pár řádků z wikipedie. Všechno je to strašně nádherné a pozoruhodné, ani si nevšimnete, že u internetu trávíte čím dál více času, je to sice trochu podezřelé, ale přeci jen. Závislost na internetu je ale v dnešní době spíše norma, nelze ji uniknout a nelze ji ani vyléčit jinak, než se zavřít v kleci v pralese a čekat, dokud vás neopustí takový ten skrytý pocit a nutkání otevřít sociální síť. Lehce se to všechno řekne, ale pravda je taková, že život bez internetu si již nelze představit, byť se můžeme pokoušet, jak moc chceme.

 odpočinek u pc.jpg

Není to ani tak o tom, že bychom se snad bez internetu neobešli, ale všechno je s ním „lepší“ a rychlejší. Člověk si ani neuvědomí, že je půl noc a přeci ještě nedočetl úplně všechny konspirační teorie. Nebo jsou dvě ráno, ale člověk na druhé straně republiky stále ještě nespí a neustále vám posílá vtipné memes. Internet sám o sobě je pouhý nástroj, nedokáže samostatně přemýšlet (zatím), a je tedy na nás, jak moc se s ním „necháme“ provázat. Bohužel provázání je čím dál více hlubší a čím dál více lidí se přesouvá, svým časem a životem, do on-line světa, více než kdy jindy.
práce na tabletu.jpg


Budoucnosti není třeba se bát


Jednou to přijít muselo a pokud má budoucnost vypadat „internetově“, nu budiž. Pokud internet pomůže přinést vzdělání a osvětu na místa, kde se učitel těžko dostane, zatímco technika ano, nu ještě lepší. Ba dokonce i pro dodatečné vzdělání osob již vystudovaných je internet naprosto ideální. Jeden ho jenom musí používat tím správným způsobem a internet se může stát tou nejmocnější zbraní jedince. A taky zdroj obživy, pokud je dostatečně zajímavý či mazaný.