.


Úspora elektrické energie


LED diodové osvětlení je bezesporu nejúspornější formou osvětlovací techniky. Vysokého výkonu – světelného toku lze dosáhnout s minimálním příkonem a ve srovnání s vláknovou žárovkou a výbojkami jde o úsporu elektřiny od 60 do 90 procent.
světlo - emitující dioda.jpg


Extrémně dlouhá životnost


Tato technologie podléhá neustálému vývoji a nutno podotknout, že v průběhu posledních deseti let zaznamenala obrovský posun kupředu. V současné době se průměrná životnost těchto světel odhaduje na 10 až 15 let při denním svícení po dobu zhruba 12 hodin. Ve srovnání s jinými zdroji je to mnohonásobně delší produkční doba, např. klasické halogeny vydrží svítit pouhých 2000 hodin (zhruba) a vláknové žárovky by vydržely být v provozu přibližně 1 rok.
led diody.jpg


Světelný tok


Tento parametr se také za posledních několik let výrazně změnil. Možná ještě pamatujete dobu, kdy se LEDky daly využít maximálně pro žárovky do stolních lampiček a dnes se instalují jako výkonné reflektory pro osvětlování fasád historických památek. Moderní technologie https://pujcky-uvery-exekuce.cz/zacnete-svitit-s-moderni-led-technologii se může pochlubit výkonem 150 lumen/W, a to i u bateriových zdrojů.


Spínací frekvence


Počet vypnutí a zapnutí nemá na tuto technologii žádný vliv. Časté zapínání světla naopak poškozuje halogenové osvětlení a některé typy žárovek a výbojek.


Obsah jedovatých chemikálií


Neobsahují žádné toxické chemické prvky a sloučeniny, ani rtuť, která se nachází v luminoforu výbojek a „úsporek“. Výrobky, které již dosloužily, lze bezpečně likvidovat jako běžný elektroodpad, a v brzké době je bude možné i efektivně recyklovat.


UV záření a tepelné záření


Nevyzařují ani teplo, ani nebezpečné krátkovlnné světelné spektrum. Nepatrné množství tepla produkují pouze napájecí zdroje – u LED pásků a některých reflektorů a panelů jsou dokonce externí.


Provozní a pracovní teplota


Provozní teplotou rozumíme okolní prostředí – lze je používat jak v tropickém horku, tak i v silných mrazech. Diody nejsou náchylné ani na výkyvy teplot. Pracovní teplota je definována zahříváním samotného zdroje světla, k čemuž prakticky nedochází. Výhodné je nahradit tímto osvětlením halogenové žárovky, kde hrozí nebezpečí požáru v důsledku přehřátí (shoření) žárovky.

.Popularita LED osvětlení roste díky jeho přednostem
4.5 (90%)4
.