Až do dnešního dne si lidé stále myslí, že Napoleon Bonaparte byl vždy výškově malý.
My vás dnes ale vyvedeme z omylu, jelikož tomu tak vůbec není.
rekonstrukce bitvy

Tento velmi známý muž se narodil v roce 1769 a byl považován za francouzského generála
a císaře. Jedná se o nejvýznamnějšího vojevůdce, co kdy vůbec na světě existoval. Utkvěl v paměti mnoha lidem a to jak v dobrém, tak i ve zlém.
napoleonské bitvy

Jako malý studoval na vojenské škole. Po ukončení revoluce se vrátil na Korsiku, ze které musel ale kvůli konfliktům s nacionalisty uprchnout.

Stal se známý hlavně kvůli tomu, že vymyslel dokonalý plán útoku na město, díky kterému byl povýšen na brigádního generála.

Dokonce byl za svého života i vězněn. Pouze jen na dva týdny, jelikož jej museli z vězení propustit.
medailon Napoleon

Jeho život byl plný válek a bitev.

Zašlo to až tak daleko, že byl v 19. století vyhnán na Elbu a musel se vzdát svého trůnu.
Opět se mu ale podařilo se trůnu zmocnit, jelikož panovník, který za něj byl dosazen, nebyl vůbec oblíbený. Jednalo se o Ludvíka XVIII. Bonaparte byl však na trůnu pouze jen 100 dní, jelikož musel abdikovat.

Byl zadržen a zbytek života byl nucen strávit jako zajatec na ostrově sv. Heleny, kde v roce 1821 umírá.

Díky tomu, jak byl Napoleon zobrazován si mnoho lidí myslí, že byl malého vzrůstu. Až po jeho smrti se zaznamenávala jeho výška , která byla 168 cm. Měřila se v palcích a poté se v převodech vyskytla nějaká chybička. Pomohla ale tomu i přezdívka, kterou sám Bonaparte měl. Lidé si mysleli, že v překladu znamená malý, ale ona vznikla na důkaz přátelství mezi Napoleonem a vojáky, kteří s ním statečně bojovali bok po boku. Možná jste si mysleli, že je malý i proto, že byl vždy doprovázen muži, kteří měřili okolo 6 stop.

Nyní už víte, jak je to tedy správně. Překvapilo vás to?