Ušetřit si doma trochu obytného prostoru jde několika způsoby. Jedním z nejúčinnějších je výměna stávajícího nábytku za vestavěné modely. Je to ale dražší.

Kvalitní nábytek, co se hodí nejen do menších bytů

Malé byty jsou čím dál tím více vyhledávanou komoditou. Je to docela logické. Lidé stále chtějí bydlet ve svém, ale zároveň nemají peníze na to, aby si koupili klasické byty o třech pokojích. Ovšem menší obydlí mají celkem logicky problém s nedostatkem prostoru, což není zádrhel, když v bytě bydlí jeden dva lidé, ale jakmile se jedná o rodiny, byť třeba s jediným dítětem, je potřeba mít volný každý centimetr čtvereční. A proto je vhodné dělat maximum pro to, aby se tohoto cíle dosáhlo.

Pověšené oblečení

Asi tím nejlevnější, nikoliv však nejméně účinným způsobem je prostě uklidit. Samozřejmě, že teď není řeč o vysávání podlahy nebo umývání oken. To příliš ke zvětšení prostoru nepovede. Bavíme se o generálním úklidu, při kterém je potřeba vyházet vše přebývající a nepraktické. Takto je možné uvolnit i několik metrů čtverečních. Když se k tomu ještě vyhází ven všechen úložný nábytek a nahradí se vestavěnými skříněmi na míru, je možné ušetřit opravdu hodně místa.

Úložný prostor je prakticky stejný

Někomu se může zdát, že klasická obří almara dokáže pojmout daleko více věcí nežli obyčejná vestavěná skříň, ale v tomto směru zdání klame. Je jasné, že dost záleží na tom, jak velká nakonec skříň bude. V případě, že velikost bude plus mínus stejná s almarou, je jasné, že to samé platí o úložišti. Ovšem to nebude zabírat žádné potřebné místo, nýbrž bude umístěno ve stěně. V tom je ta podstata a důvod, proč si pořídit tento moderní a v poslední době velice trendy nábytek. A to nejen do menších bytů.

Skříň s oblečením

Šetřit se nevyplácí

Jsou situace, kdy je dobré šetřit a zbytečně nekupovat to nejlepší. V případě vestavěných skříní na míru to ovšem neplatí. Jejich cena se odvíjí nejen od velikosti, ale také i od použitého materiálu. Je jasné, že mnoho zákazníků se snaží snížit náklady a tím pádem chtějí nábytek z podřadných surovin. To ale není dobrý nápad. I když je uložen nábytek ve stěně, stále podléhá stejným vlivům jako nábytek klasický.