YouTube je skvělá platforma pro ty, kteří chtějí vytvářet nějaký zajímavý obsah a předávat ho dál. Bývá to často první platforma, kde zkusí zveřejnit svou tvorbu a dočkat se nějakých prvních úspěchů. Je to také proto, že YouTube, na rozdíl třeba od takového Tik toku, nabízí možnost vydělat si za zveřejněná videa zajímavé částky. K tomu ale samozřejmě potřebujete slušnou fanouškovskou základnu. Pokud budete mít na videu jen pár desítek shlédnutí, tak si bohužel moc peněz nevyděláte. Ti nejúspěšnější mají i několik desítek miliónů shlédnutí za měsíc.

youtube

Jak ale začít? Základem je, abyste měli kvalitní nápady. V dnešní době je velmi těžké, najít nějaký originální nápad. YouTube existuje už mnoho let a takzvaní youtubeři už tu s námi také jsou mnoho let. Proto už spousta nápadů byla realizována. Můžete se ale inspirovat třeba u zahraničních youtuberů a poté vytvořit s jejich inspirací svůj vlastní nápad. Sledování ostatních by mělo být součástí vašeho „studia“. Dívejte se nejen na obsah, ale i na střihy, hudbu, nasvícení, edity a podobně.

Zkuste si editovat nějaká náhodná videa na nečisto, abyste se dostatečně naučili, jak na to. Dobré editování je totiž základem, bez kterého se neobejdete. Stáhnout videa pro svůj nácvik můžete z YouTube pomocí YouTube video downloader.

mobil

Někteří youtubeři získali svou popularitu především tak, že začali vytvářet kontroverzní obsah. Dobře zvažte, jakým směrem se vydáte. Slavní youtubeři jsou totiž u nás takřka celebrity, a lidé přirozeně začínají šťourat do jejich soukromí, čím slavnější jsou. Otázka tedy je, jaký obsah budete chtít natáčet.

Začátky nemusí být vůbec lehké. Na YouTube je velká konkurence a je možné, že se neuchytíte hned. Pokud ale vytrváte a budete přicházet se zajímavými nápady, může pro vás být YouTube do budoucna slušný způsob obživy.