Pokrok jde stále kupředu, je to patrné v elektronice, zdravotnictví, kosmetice a spoustě dalších odvětví. Vývojáři v oblasti automobilů rovněž nezahálejí. Alternativní pohony v současné době obsahuje stále více aut nejrůznějších značek. Pozadu nechce zůstat ani tuzemská mladoboleslavská automobilka, tedy Škoda Auto. V letošním roce představila na Šanghajském autosalonu svůj nejnovější koncept modelu, který bude poháněn elektřinou. Nazývá se Vision E a na silnice by měl vyrazit v roce 2020. U tohoto modelu však Škoda nechce zůstat a proto je v jejich plánech, aby bylo v roce 2025 každé čtvrté prodané auto z jejich továrny poháněno elektromotorem.
nabíjecí stanice
Vision E, jak bylo představeno, není pouze auto, které bude šetřit životní prostředí a cenné vyčerpatelné zdroje, je také hezké na pohled, má nový design a spoustu moderních prvků. Za volantem si může řidič připadat trochu jako na palubě vesmírné lodi z nějakého sci-fi filmu. Velké displeje, které nahradí klasickou palubovku s budíky, jsou jistě velmi pokrokové. Přelomové je však také vypuštění klasických zpětných zrcátek, které také nahradily dva malé displeje na krajích. Systém sledování očí řidiče bude hlídat, kam se zrovna dívá a případně upozorní na problém, či podá informace o způsobu jízdy. Vision E také umí částečně řídit samo. Znamená to, že se umí samo pohybovat například v kolonách, na určitých úsecích dálnice, nebo třeba předjíždět. Najde parkovací místo a samozřejmě samo bezchybně zaparkuje.
maska Audi
I když se může zdát, že takové auto bude stát zřejmě neskutečné peníze, opak je pravdou. Obchodníci ze Škodovky slibují, že nebude stát více, než nynější naftová Octavia.
logo škoda auto
Nejen automobilka Škoda představila v Šanghaji své novinky ze světa elektromobilů. Pozadu nezůstávají ani další světově uznávané značky, jako například Audi, které chce svůj elektromobil s názvem e-tron Spotrback, uvést na trh již v roce 2019. Volkswagen také přichází s elektrickým konceptem I.D. Crozz, který bude v podobě elektrického SUV, s pohonem všech čtyř kol. Do prodeje by se mělo dostat rovněž, jako český Vision E, v roce 2020.
Je evidentní, že se řidiči, kteří si v novinkách tohoto typu libují, skutečně mají na co těšit.