Jsou to asi dva měsíce, kdy skončila hlavní sezóna letních dovolených. To ovšem neznamená, že skončilo jejich plánování. Již teď si Češi shánějí a rezervují dovolenou na příští léto. Proč to dělají tak brzy? Jaké jsou výhody a co všechno vám včasná koupě může přinést? Na to se nyní podíváme.
potřeby na dovču

Obrovské výhody first moment dovolené

Může se to zdát jako šílenost, ale rezervace letní dovolené devět měsíců předem není nic ojedinělého. Naopak, jedná se o čím dál oblíbenější variantu shánění letní dovolené. Tzv. first moment zájezdy jsou totiž úžasně levné. Cestovní kanceláře vycházejí klientům rádi vstříc a nabízejí zájezdy již nyní, a to za zvýhodněné ceny.
 
Na jaké výhody můžete narazit a proč si termín dovolené zamluvit tak brzy?

  1. Vyberete si v klidu hotel a pokoj takový, jaký přesně chcete.
  2. Cestovní kanceláře poskytují báječné slevy, někdy až 35 procent.
  3. Máte možnost neplatit za své dítě.
  4. Získat můžete i slevu 50 procent na sedadla Travel Plus Comfort.
  5. Užít si lze také výhodné ceny za parkování u letiště a mnoho dalšího.

Nabídka se samozřejmě liší podle letecké společnosti a cestovní kanceláře.
okraj moře

Pravidelně oblíbené destinace

Jak je známo, tak Češi nemají úplně v lásce změny. Z toho důvodu lze velice snadno vypozorovat, které destinace jsou pro české turisty nejoblíbenější a nejnavštěvovanější. Jedná se o:

  • jižní Evropa (Itálie, Španělsko, Řecko),
  • Chorvatsko a
  • Slovensko.

To je samozřejmě jen výčet těch nejznámějších a nejoblíbenějších. Nejsou to ale jediné možnosti, kam jet na dovolenou. Tuzemská “dovča“ také není vůbec k zahození, což poznává stále více Čechů.
 
Oproti loňskému roku se pro tuzemskou dovolenou rozhodlo o 10 procent více osob. Nejnavštěvovanější jsou Krkonoše a jižní Morava, a to nejen v letních měsících, ale také na podzim. Většina Čechů své každoroční dovolené dělí. Jednu si užijí v zahraničí a jednu v Čechách. Doma potom volí nejčastěji wellness pobyty, zajímají je místní sportovní aktivity a možnost zábavy pro děti.