Existují sice i situace, kdy se my lidé obejdeme i bez peněz, ale není jich zase až tak mnoho. Většinou my lidé naopak peníze potřebujeme. A když je potřebujeme, musíme je logicky někde sehnat, abychom mohli uspokojit své potřeby. Chodíme tedy do práce, podnikáme, pobíráme různé podpory a důchody, snažíme se někde vyhrát jackpot a třeba i krademe, jenom abychom byli finančně dostatečně zajištění. Ovšem ani vynaložení enormního úsilí nedává záruku, že si vyděláme tolik, kolik potřebujeme, že nebudeme trpět nouzí. A pokud si v jednu chvíli vyděláváme dost, není vůbec jisté, že tomu tak bude navěky.

mince EU

Co znamená zmíněná realita v praxi? Především to, že se můžeme kdykoliv dostat do situace, kdy nebudeme mít čím uspokojovat své potřeby. A to nejen něco, co nám dělá pouze dobře, ale klidně ani to, co skutečně nevyhnutelně potřebujeme, abychom obstáli.

A co si máme my lidé počít, když peníze potřebujeme, ale jako na potvoru nám zrovna dojdou a nejsou dostatečně rychle k sehnání?

Pak nám může často pomoci i půjčka. Přesněji dosažitelná a dost výhodná půjčka.

čas jsou peníze

Dobrou službu nám může nabídnout třeba nebankovní hypotéka. U té totiž stačí dát do zástavy nemovitost a rázem můžeme dostat třeba až sedmdesát procent její odhadní ceny, což mohou být i hodně velké peníze. Samozřejmě za předpokladu, že dokážeme takovou půjčku splácet, třeba i po docela malých splátkách a po dobu až čtyřiceti let. Tady se totiž není třeba obávat přehnaných požadavků, jež třeba banky obvykle mívají, tady nevadí ani to, co by člověku jinde při žádání o půjčku zlomilo vaz a zbavilo by ho to jakýchkoliv nadějí na její získání.

U nebankovní hypotéky prostě jde o nemovitou záruku a schopnost splácet. A ten, kdo je toho schopen, se nemusí bát ani poměrně nízkých příjmů, které má, ani záznamů v registrech dlužníků nebo hrozících exekucí.