V lidském životě se musí za všechno platit. A k tomu tedy my lidé potřebujeme peníze. Ten, kdo je má, se má, zatímco ten, kdo je nemá, se pochopitelně nemá. Protože nemít peníze znamená nemít pomalu nic a muset se obejít třeba i bez toho, bez čeho je lidská existence prakticky nemyslitelná.

Lidé tedy peníze potřebují. A protože je potřebují, usilují všemožnými způsoby o jejich získání. Jenže toto úsilí nemusí být nezbytně korunováno úspěchem. I když se člověk snaží, aby si dost vydělal, nejednou se mu toho nepodaří dosáhnout, a jiné způsoby získání vlastních finančních prostředků skýtají ještě méně záruk, že bude mít jedinec vždy dostatečné finanční zajištění.

dánské mince

A když se tak peněz nedostává, musí se vzít třeba aspoň půjčka. Což není naprosto ideální řešení, protože se takové půjčené peníze musí dříve či později zase vrátit, ale není-li jiná možnost, může i toto řešení přijít vhod.

Jenže půjčku nestačí jenom chtít. Ta se také musí získat. A kdo už se někdy o půjčku ucházel, ví, že to nebylo možná ani trochu snadné. Protože vybral-li si dotyčný něco jiného, než čím je hypotéka bez doložení příjmu, obvykle napřed dlouho a složitě prokazoval svoji schopnost a ochotu splácet, musel doložit kdeco, a nakonec třeba ani navzdory vynaloženému úsilí neuspěl. Protože bankovní půjčky jsou pro lidi ve finančních nesnázích často zcela nedostupné.

deset marek

Ale naštěstí je tu i nebankovní sektor a třeba ona výše zmíněná nebankovní hypotéka. Která se na rozdíl od půjček bankovních získá docela snadno. Protože tady se prověřování zájemce omezuje hlavně na to, zda je schopen splácet a dát do zástavy coby záruku takového splácení nemovitost. Nic dalšího tady zase až tak rozhodující roli nehraje.

A proto se o takovou nebankovní hypotéku ucházejí třeba ti, kdo relativně málo vydělávají, mají nějaký nepříjemný záznam v registrech dlužníků a podobné těžkosti. Protože tady jim půjčí i tehdy, když by ji nikdo jiný nevyhověl.