Výrobce osvětlovací techniky pro přední světlomety automobilů Osram dodává na trh typy autožárovek, které lze osadit do všech odlišných konstrukcí svítidel. Nejvíce se prodávají modely s jedním vláknem H7 a dále pak typy H4 a H1. Výběr je opravdu pestrý a každý řidič se může svobodně rozhodnout, čemu dát přednost. Zda bude preferovat špičkové parametry osvitu, anebo raději upřednostní nadstandardně dlouhou životnost.
Volba vhodné žárovky není žádná magie, přesto bychom měli znát základní rozdělení, odlišnosti, klady a zápory těchto výrobků, protože „není všechno zlato, co se třpytí“, a každé „pro“ má také své „proti“.

noční světla

Dlouhá životnost – méně starostí s výměnou

Nelze říci, že některé typy žárovek h1 Osram jsou špatné a jiné lepší. Výroba je zaměřena na široké spektrum klientely, rozprostřené do mnoha směrů preferencí, a tomu se také firemní program podřizuje. Velmi žádaným je dnes model Long Life, kde je garantována bezporuchovost prodlouženou záruční lhůtou, a kde se předpokládá doba osvitu až 100 tisíc hodin v běžném provozu, což přibližně odpovídá pěti až šesti rokům. Odpadá tak řada zbytečných starostí s častou výměnou vadného kusu, což zvláště za hustého provozu a nepříznivých povětrnostních podmínkách představuje značný psychický tlak. U některých typů vozidel je také navíc nutné kvůli výměně autožárovky navštívit odborníky v servisu.

žárovka

Mimořádné světelné podmínky

Na opačném konci žebříčku stojí modely Night Breaker Unlimited, které se již deset let drží stabilně na špici ve své kategorii. Řadí se k nejprodávanějším typům autožárovek zejména z důvodu zlepšení bezpečnosti posádky vozidla vlivem delšího světelného kuželu a lépe osvětlené krajnice a jízdního pruhu. Vyzařují příjemné namodralé světlo, které nezpůsobuje únavu, zároveň neoslňuje vozidla v protisměru a významně zkracuje tzv. reakční čas v případě náhlé překážky na silnici.

5/5 - (5 votes)